2020.07.02 godz. 07:48 Poznań, Wielkopolskie

Czy sąsiadka może mnie oskarżyć że z mojej winy na klatce schodowej się przewróciła i doznała wstrząśnienia mózgu?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, od wczoraj sąsiadka oskarża mnie, że w mojej winy pośliznęła się na gdzie nie gdzie zabrudzonej klatce schodowej i doznała wstrząśnienia mózgu. Twierdzi, że to na pewno ja rozlalam coś na klatce gdy wynosiłam smieci, co nie jest prawdą. Niestety na klatce nie ma kamer i w trakcie wynoszenia śmieci też nikogo nie spotkałam żeby mógł potwierdzić moja wersję. Czy w związku z tym sąsiadka ma prawo żądać ode mnie odszkodowania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2020 09:20

Teoretycznie i praktycznie sąsiadka może żądać od Pani odszkodowania i zadośćuczynienia, ale będzie musiała udowodnić, że poniosła tzw. "uszczerbek na zdrowiu", czyli doznała wstrząsu mózgu i że to Pani działanie doprowadziło do tego. Równie dobrze może dochodzić od osoby sprzątającej lub właściciela budynku...