2020.04.15 godz. 06:19 Zgorzelec, Dolnośląskie

Czy separacja w malzenstwie zabezpiecza mnie finansowo przed "wybrykami męża"?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż się dziś wyprowadził, długo nam się nie układało. Problemy były głównie przez alkohol i narkotyki, których mąż nadużywał. Co powinnam teraz zrobić? Boję się że on coś "nawywyja" a ja będę musiała splacac jego dlugi. Mamy też kredyt troszkę ponad 27 tys. Kredyt jest na mnie a samochód który kupiliśmy za te pieniezdze jest na męża. Samochód mi zostawił. Nawet jak go sprzedam to nie wystarczy na spłatę kredytu...mieszkalismy u moich rodziców. Co w takiej sytuacji z podziałem kredytu, czy to ja mam go spłacać? Bardzo proszę o pomoc, co powinnam dalej robić..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2020 22:39

Wszystko zależy od tego, czy posiadacie Państwo wspólność majątkową, czy też zawarliście jakąś z umów majątkowych małżeńskich (np. czy była ustanowiona rozdzielność). Jeśli boi się Pani tego, czy mąż nie będzie zaciągał nowych zobowiązań, to można m.in. złożyć pozew o rozwód, o separację albo też o ustanowienie przez Sąd rozdzielności majątkowej. Wybranie najlepszego rozwiązania wymaga jednak dłuższej analizy i rozmowy. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu: 721 888 649
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)