2023.01.29 godz. 22:36 Starachowice, Świętokrzyskie

Czy siostra odpowiada za długi czy tylko ja

Wyjaśnienie sytuacji

Tata zmarł w 2016 roku a mama w 2019. Oboje z siostrą przyjęliśmy spadek po połowie. Po czym jak siostra się dowiedziała o tym że mama zostawiła długi postanowiła że zrzeknie się swojej części na mnie. Oczywiście zażądał za to pieniądze. Bo jak twierdzi że pieniądze jej się należały po rodzicach. I stąd moje pytanie czy siostra odpowiada za długi razem ze mną czy tylko ja ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Monika Ged

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:34

Dzień Dobry. Do czasu działu spadku spadkobiercy odpowiadają solidarnie za długi spadkowe. Jeżeli jeden ze spadkobierców spełnił świadczenie, może on żądać zwrotu od pozostałych spadkobierców w częściach, które odpowiadają wielkości ich udziałów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)