2019.12.31 godz. 10:18 Warszawa, Mazowieckie

Czy spółdzielnia mieszkaniowa powinna zgłosić się do BDO?

Wyjaśnienie sytuacji

Spółdzielnia Mieszkaniowa posiada teren koszona jest trawa własnymi siłami bez wynajmu firmy zewnętrznej. Po skoszeniu zamawiane są kontenery na odpady zielone. W związku z tym mam pytanie czy musi dokonywać wpisu do rejestru BDO.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 14:29

Najprawdopodobniej Spółdzielnia będzie podlegać wpisowi do BDO, chyba iż odpady będą traktowane i oddawane jako selektywne odpady komunalne biodegradowalne (tożsame z komunalnymi) Ewentualne ilości i rodzajów (kodów) wytwarzanych odpadów wpiszą się w zwolnienie, które określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 2019.12.30 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 28% uznało tę odpowiedź za pomocną (14 głosów)