2022.01.20 godz. 12:55 Opole, Opolskie

Czy sprawa jest już przedawniona w całości lub części ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam list od komornika o wszczęciu egzekucji za mieszkanie komunalne,które zajmuje mój ojciec. Sama wyprowadziłam się z niego 2 miesiące po 18 roku życia czyli w grudniu 2014r. Sprawa zadłużenia dotyczy terminu od grudnia 2017-czerwca 2019r. Wymeldowałam się z tego mieszkania dopiero we wrześniu 2018r. Sąd wydał nakaz zapłaty z dnia 24.02.2020 zaopatrzonego w klauzulę wykonalności z dnia 01.09.2021r. Sama dowiedziałam sie o sprawie 14.01.2022 ponieważ listy z gminy oraz sądu były wysyłane na stary adres zameldowania,pod którym nie mieszkam od 2014r.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2022 13:53

Jeżeli posiada Pani dowody, że nie mieszkała w tym lokalu od 2014 r. to należy podjąć działania w celu zaskarżenia nakazu zapłaty i wstrzymania egzekucji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)