2024.04.17 godz. 23:21 Gdańsk, Pomorskie

Czy ta klauzura w umowie sprzedaży działki z pośrednikiem jest prawnie ważna?

Wyjaśnienie sytuacji

„ W przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia niniejszej umowy zamawiając zobowiązany jest nadal do zapłaty wynagrodzenia, jeżeli w ciągu 0,5 roku od rozwiązania lub wygaśnięcia niniejszej umowy zawarł z klientem skojarzonym przez pośrednika umowę przenoszącą własność lub umowę zobowiązującą do przeniesienia własności nieruchomości.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Kwi 2024 17:49

Tak. W ten sposób pośrednik się zabezpiecza, aby klient nie wykorzystał jego pracy, a po wygaśnięciu umowy sprzedał nieruchomość bez wynagrodzenia. Tego typu przypadki były nagminne i stąd taka klauzula. Z wyrazami szacunku