2022.10.17 godz. 12:16 Sulęcin, Lubuskie

Czy ta sprawa podlega przedawnieniu i jakie kroki powinienem podjąć .

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem pismo , wezwanie przedegzekucyjne z ZTM dział windykacji z Warszawy. Z treści pisma wynika że : ZTM miasto Warszawa skierowało w związku z nie uregulowaniem należności sprawę na drogę postępowania sądowego w wyniku którego został wydany nakaz zapłaty sygnatura akt xxxxxxxxx z 2012-11-06 . Plus koszta sądowe itp. Kwota zadłużenia na dzień 2022-09-09 wynosi 568.01 zł Następnie w piśmie jest podane że mam to zapłacić w ciągu 7 dni bo jak nie zapłacę to sprawa zostanie skierowana do komornika oraz będę widniał w KRD . Czy ta sprawa ulega przedawnieniu ? Co robić w tej sprawie ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 19:02

Roszczenia pieniężne ulegają przedawnieniu. Jeśli wskazana przez ZTM data wydania przez Sąd nakazu zapłaty jest zgodna z rzeczywistością, to w tej sytuacji nie upłynął jeszcze termin przedawnienia (tym bardziej, że nie wiemy, czy w międzyczasie nie było dalszych czynności, jakie mogłyby przerwać bieg przedawnienia).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)