2023.02.10 godz. 11:31 Kobyłka, Mazowieckie

Czy ta sytuacja kwalifikuje się jako stalking? Jakie dowody byłyby wystarczające by udowodnić stalking/nękanie i aby wskazać konkretną osobę?

Wyjaśnienie sytuacji

Od ponad pół roku jestem stalkowana przez znajomą mi osobę, cały proceder trwa już około 7 lat ale najbardziej od około pół roku. Zablokowałam go na wszystkich portalach oraz numer telefonu tworzy nowe fejk konta obserwuje moje profile wysyła wiadomości jeśli zblokuje konto to on tworzy kolejne. Łącznie zablokowanych kont jest około 12 najświeższe stworzone 09.02.2023. Częstotliwość tworzenia kont była średnio co kilka tygodni aktualnie jest to częściej. Boje się o swoje bezpieczeństwo, mieszkam sama a ta osoba zna mój dokładny adres. Mam tylko część screnów z całej 7 letniej historii

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lut 2023 13:03

Dzień dobry, proszę zgłosić przestępstwo na Policję. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin