2024.06.29 godz. 12:44 Łódź-Bałuty, Łódzkie

Czy teściowa może mi zabrać darowiznę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W 2013 roku mama mojego męża zapisała mu darowiznę nieruchomość z działką. W 2021, miesiąc po ślubie mąż tą darowiznę zapisał mi u notariusza, też jako darowiznę. Rozdzielność majątkowa jest. Mąż teraz ma problemy finansowe i teściowa chciałaby cofnąć mu darowiznę. Boi się, że komornik zabierze nieruchomość.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2024 18:51

Dzień dobry Nie, teściowa nie może "zabrać" Pani nieruchomości, bo nie od niej ją Pani otrzymała. Teściowa mogłaby odwołać darowiznę, ale musiałby być powód rażącej niewdzięczności, a to nie występuje. Gdyby teściowa popadła w niedostatek, to mogłaby żądać od Pani Męża środków utrzymania, ale tylko do wysokości wzbogacenia. Skoro jednak Mąż przekazał darowiznę, to nie jest już wzbogacony. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)