2021.11.15 godz. 12:27 Łuków, Lubelskie

Czy to jest wyłudzenie? Gdzie powinnam to zgłosić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jakiś czas temu poszukiwałam pożyczki prywatnej. Napisalam wiadomość mailową na ogłoszenie jakie znała w sieci. Po paru dniach otrzymałam wiadomość, że oferta jest aktualna i przedstawiono mi warunki gdzie m.in. wpisane było, że do 40 tys można pożyczyć na sam dowod, jedyna opłata to 800 pln za zrobienia weksla. Po kilku wiadomościach i zapłaciłam za weksel 550 zł. Potem mialam dostać umowę i pożyczkę. I była cisza potem Pani napisała, że muszę im dostać 49 pln aby mogli mnie zweryfikować. Wyslalam i znowu cisza. Chcieli dostęp do konta bankowego ale nie dostali. Brak kontaktu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 10:19

Najprościej będzie zgłosić się na policję i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa