2020.07.28 godz. 13:33 Koprzywnica, Świętokrzyskie

Czy to możliwe że ciotka mi coś zapisała przed śmiercią i do tej pory nic o tym nie wiem? Czy mogę gdzieś o to pytać?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja ciotka zmarła we wrześniu ubiegłego roku. Wiem że kilka lat przed śmiercią była u notariusza i z tego co się mówiło w rodzinie, miała mi coś zapisać. Czy to możliwe że nic o tym nie wiem do tej pory? Czy mam prawo gdzieś o to zapytać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2020 21:51

Dzień dobry, jeżeli ciocia zostawiła testament, to proszę po pierwsze zapytać jej spadkobierców ustawowych lub udać się do notariusza aby sprawdził, czy testament jest zarejestrowany w rejestrze testamentów. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak