2023.07.09 godz. 11:51 Łódź, Łódzkie

Czy to wada ukryta mieszkania i czy mam szanse na uzyskanie zwrotu części środków?

Wyjaśnienie sytuacji

W październiku 2022 kupiłam nieruchomość z rynku wtórnego, gdzie przed zakupem pytałam o instalacje elektryczna. Sprzedająca mówiła, że dwa lata wcześniej robiła remont i elektryk powiedział że nie trzeba nic wymieniać. Usunęła wtedy tylko niepotrzebne kontakty i dorobiła nowe. W momencie kiedy się wprowadziłam zobaczyłam, że usunięcie oznaczało zabudowanie ich szafami. Bo nadal w ścianach są i lecą z nich iskry jak próbowałam coś podłączyć. Mało tego, zamówiłam audyt energetyczny - który stwierdził, że instalacja jest to wymiany. Bo nie ma nigdzie uziemienia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2023 12:02

Dzień dobry. W opisanym stanie mogą istnieć przesłanki roszczeń z tytułu rękojmi - obniżenie ceny lub zwrot poniesionych kosztów. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl