2023.02.08 godz. 23:05 Środa Śląska, Dolnośląskie

Czy to zgodne z prawem że mój mąż dostał mniej niż najniższą krajową na zwolnieniu lekarskim na umowie o pracę.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chodzi mi o to gdyż mój mąż na umowie o pracę ma wpisane 2600netto a z szefem uzgadnial na "buzię" 3500zł i tyle miał płacone dopóki nie poszedł na zwolnienie lekarskie . Był przedstawicielem handlowym gdyż zwolnił się z dniem 1.02.2023 a do końca stycznia był na zwolnieniu lekarskim. Dziś dostał wynagrodzenie za styczeń 1050zł. I czy to jest zgodne z prawem skoro prawidłowo powinien mieć 80 % zapłacone czy powinien walczyc o resztę swoich pieniędzy. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2023 09:59

Dzień dobry, za mało mam informacji. Od kiedy do kiedy było zwolnienie lekarskie? Czy firma zatrudniająca męża ma więcej niż 20 osób zatrudnionych czy mniej?