2019.05.01 godz. 11:43 Bytom, Śląskie

Czy tresc mojego wniosku i termin jego zlozenia sa zgodne z wytycznymi kodeksu pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 18.03.2019 zlozylam u pracodawcy wniosek o rezygnację z urlopu wychowawczego z terminem powrotu do pracy na 04.04.2019. Pracodawca odpisał mi listownie ze zgadza się na powrót 15.04.2019.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Maj 2019 08:32

przyjmuję, że była Pani na urlopie wychowawczym i chciałaby Pani z jego dalszej części zrezygnować. W tej sytuacji zgodnie z art. 186(3) pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego w każdym czasie za zgodą pracodawcy, ale po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy. Chyba, że Pani jeszcze nie była na urlopie wychowawczym a jedynie złożyła wniosek o urlop wychowawczy i chciałaby go wycofać, to taka możliwość zgodnie z art. 186 par. 7 kodeksu pracy istnieje nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem tego urlopu na pisemne

Zmodyfikowano dnia: 02 Maj 2019 08:32
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)