2021.07.14 godz. 09:45 Krosno, Podkarpackie

Czy umowa na czas określony przedłuża się do dnia porodu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży, od stycznia do końca marca byłam na okresie próbnym, a później od kwietnia do końca lipca mam umowę u pracę na czas określony. Termin porodu przewidywany mam na 17 sierpnia. Czy umowa przedluzy mi się sama z mocy prawa do dnia porodu, czy jednak będę musiała podpisywać nową umowę? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2021 21:19

Szanowna Pani, ponieważ jest Pani w 35 tygodniu ciąży, a zgodnie z art. 177 kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, (12 tygodnia) ulega przedłużeniu do dnia porodu z mocy prawa, tzn. iż nie ma konieczności podpisywania nowej umowy na dalszy okres od 01.08. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz z KA w Krośnie.