2020.09.21 godz. 09:17 Warszawa, Mazowieckie

Czy umowa najmu mieszkania nadal aktualna, jeśli dane paszportowe już stracili ważność?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jesteśmy z mężem obywatelami Ukrainy, ale z 2017 roku posiadamy karty rezydentów. Wynajmujemy mieszkanie od 2016 roku na czas nieokreślony i w umowie najmu podawaliśmy numera naszych paszportów, którzy obecnie już stracili ważność. Mąż zmieniał dokument w Polsce, wiec nowy paszport posiada notatkę „Wydany zamiast dokumentu Nxxxxx". Ja dostałam nowy paszport na Ukrainie, wiec takiej notatki nie posiadam. Pytanie: czy umowa najmu ze starymi danymi paszportów jest nadal aktualna, czy musimy ponownie ja zawierać z właścicielem mieszkania? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2020 09:59

Dzień dobry, umowa jest nadal ważna. pozdrawiam