2024.03.05 godz. 13:16 Katowice, Śląskie

Umowa najmu przez skan.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy umowa najmu zawarta elektronicznie poprzez przesłanie skanu podpisanej umowy mailem jest ważna w świetle prawa? Czy umowa najmu nie powinna być zawsze zawierana osobiście? Posiadam umowę najmu z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, lecz czy w takim wypadku jeśli ta umowa była zawierana przez skan, a nie osobiście(a więc może być nieważna), czy wynajmujący ma prawo do jakichkolwiek roszczeń jeśli przestanę płacić czynsz już teraz, bez zachowania 3 miesięcznego okresu?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Mar 2024 11:44

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.