2024.02.14 godz. 20:41 Kalisz, Wielkopolskie

Czy Urząd Pracy może mnie wyrejestrować ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry! Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna, otrzymałam propozycje pracy z Urzędu pojechałam do pracodawcy z skierowaniem, ponieważ nie posiadam prawa jazdy firma znajduje się na wiosce do której nie dociera żadna komunikacja miejska po rozmowie z pracodawcą ten napisał mi na skierowaniu powód braku zatrudnienia brak możliwości dojazdu do pracy . Z tym zaświadczeniem poszłam do Urządu a tam Pani w okienku zaczęła na mnie krzyczeć że to nie jest powód że ich to nie interesuje że zabiorą mi statut bezrobotnej . Moje pytanie brzmi czy Pani z Urzędu Pracy ma rację ..??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2024 17:22

Nie uważam, żeby to był wystarczający powód pozbawienia Pani statusu osoby bezrobotnej. Proszę mieć na uwadze, że od takiej ewentualnej decyzji można się odwołać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)