2019.07.16 godz. 12:39 Lublin, Lubelskie

czy Urząd Skarbowy słusznie naliczył mi 2% -PCC-3

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem samochód od podmiotu zwolnionego z VAT na podstawie art,113 ust.1 i 9 ust. o VAT

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 12:48

Szanowny Panie, oczywiście nie mam wszystkich danych Pana sprawy, ale wydaje się, że Urząd Skarbowy postąpił niesłusznie. Zwolnienie, o którym Pan pisze dotyczy podatku VAT, natomiast ma przełożenie na podatek PCC. Wydaje się, że będzie Pan mógł skorzystać z regulacji art .2 pkt 4 ustawy o pcc.

Zmodyfikowano dnia: 16 Lip 2019 17:57
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)