2023.12.26 godz. 19:22 Kraków, Małopolskie

Czy w dalszym ciągu muszę płacić alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Płacę alimenty na syna od 8 lat w kwocie 600zl.Syn ma 24 lata. Nieoficjalnie wiem że już zakończył studia i podjął pracę. Czy mogę złożyć wniosek do sądu o zakończenie alimentacji i przestać płacić alimenty? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2023 14:29

Szanowny Panie, w celu zniesienia obowiązku alimentacyjnego należy wystąpić do sądu z pozwem o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.