2020.09.04 godz. 10:42 Warszawa, Mazowieckie

Czy w prawie kodeksu cywilnego jest możliwość pobrania wynagrodzenia od klienta w formie faktur kosztowych?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy w prawie kodeksu cywilnego jest możliwość pobrania wynagrodzenia od klienta w formie faktur kosztowych? Czyli mam klienta do którego jadę do magazynu, odbieram od niego paczki aby wysłać je na poczcie. Klient daje mi gotówkę aby pokryć koszty wysyłki. Z racji tego że to ja wysyłam na poczcie paczki faktury za wysyłkę wystawione są na moją firmę. Czy mogę prawnie dogadać się z klientem że wykonuje to zlecenie a faktóry są moim wynagrodzeniem? Dzwoniłem do skarbówki i oni powiedzieli mi że nie ma takiego zagadnienia w prawie skarbowym i trzeba się dowiedzieć czy jest takie zagadnienie w KC

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 15:14

jest to nielegalne działanie. Faktury powinny być wystawione na podmiot zlecający ich wysłanie i przekazujący Panu środki na dokonanie opłat na poczcie. Pan natomiast jeżeli jest przedsiębiorcą powinien wystawić faktury Pana klientowi i na tej podstawie domagać się wynagrodzenia pieniężnego.