2023.01.27 godz. 05:59 Opole, Opolskie

Czy w przypadku rozwodu należy mi się połowa gospodarstwa rolnego, które zostało przepisane na męża już w trakcie trwania naszego małżeństwa.

Wyjaśnienie sytuacji

Gospodarstwo zostało przepisane na męża już po naszym ślubie. Nie mamy intercyzy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2023 17:19

Dzień dobry, jeżeli darowizna została udzielona do majątku osobistego małżonka, oznacza to, że nie będzie ona podlegała rozliczeniu przy podziale majątku wspólnego. Taka sytuacja będzie miała miejsce dopiero, kiedy zostanie wykazane, że darowizna została udzielona małżonkom wspólnie.