2023.02.02 godz. 15:06 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Zapytanie

Wyjaśnienie sytuacji

Czy w przypadku śmierci osadzonego w zakładzie karnym zawsze z urzędu prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci lub uszczerbku na zdrowiu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 15:31

Nie, natomiast w przypadku śmierci osadzonego z urzędu prowadzone jest postępowanie zmierzające do ustalenia przyczyny zgonu. Dopiero w toku postępowania może ono przybrać różne kierunki, chyba, że wiadomo od początku, że do śmierci ktoś mógł się przyczynić
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)