2020.08.06 godz. 15:54 Kraków, Małopolskie

Czy w przypadku zajęcia konta przez komornika i wykonywaniu przelewu między swoimi kontami kwota ta jest wliczana w kwotę wolną?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam zajęcie komornicze na rachunku bankowym, zrobilam przelew na drugie swoje konto 300 zł. Kwota ta została odjęta od 1950 zł. Czy to jest zgodne z prawem? Z racji tego, że wypłatę otrzymuje na jedno konto, tamto symbolicznie zasilam, mam tam też komornika, więc tracę "podwójnie". Czy rozumuje coś niewłaściwe? Dziękuję za pomoc!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sie 2020 18:05

według mnie to jest zgodne z prawem niestety. W przypadku, gdy osoba ma dwa konta, to te dwa konta zostają zajęte. To, że Pani w ramach tzw. "kwoty wolnej" przelewa jakąś kwotę na drugie konto, które jest także zajęte, to już jest Pani sprawa. Tak samo by było, gdyby Pani kwotę 300 zł wypłaciła i ponownie ją wpłaciła na drugie konto zajęte przez komornika.

Zmodyfikowano dnia: 06 Sie 2020 18:06