2022.05.30 godz. 19:45 Kalisz, Wielkopolskie

Czy w spółce komandytowej którą zarządza spółka z oo majątek prywatny prezesa zarządu spółki z oo jest brany pod uwagę w razie zadłużeń spółki komandytowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem prezesem zarządu spółki z oo która zarządza spółka komandytowa , która zaczęła mieć zaległości w Zusie oraz przede wszystkim u właściciela lokalu. Mam obawy czy przy dalszym kryzysie który dotyka naszą branżę i pogłębiających się długach mój prywatny majątek jest narażony w przyszłości na przejęcia względem zadłużenia spółki komandytowej. Zaznaczam że sp.z.o.o nie generuje zadłużenia

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 17:18

Pana prywatny majątek jest zagrożony z uwagi na zadłużenie spółki komandytowej.