2020.03.21 godz. 16:40 Hrubieszów, Lubelskie

Sprostowanie świadectwa pracy.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy w świadectwie pracy pracodawca powinien zamieścić w punkcie 3, dot. podstawy ustania stosunku pracy, obok art. 30 par. 1 pkt 2 K P, czyli za wypowiedzeniem z przyczyn niedotyczących pracownika, rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło również na podstawie art. 10 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników Dz.U. 2016 poz. 1474), który to art. mówi o zwolnieniu indywidualnym.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2020 19:23

Jeżeli pracodawca podlega pod tą ustawę, to powinien taki zapis jak w pytaniu zawrzeć. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)