2022.03.07 godz. 20:00 Słupsk, Pomorskie

Czy w takiej sytuacji jest możliwość zmniejszenia alimentów składając pozew do sądu przedstawiając moją osobistą dokumentację medyczną wraz z rokowaniem choroby

Wyjaśnienie sytuacji

Mój narzeczony posiada dziecko z poprzedniego związku. Zostały ustalone alimenty w wysokości 600 zł miesięcznie. Narzeczony pracuje za granicą, aczkolwiek Ja jestem osobą niepełnosprawną bez możliwości podjęcia pracy ze względu na swój stan zdrowia. Nadmieniam też także, że pokrywa wszystkie koszta rehabilitacji, lekarzy i innych zabiegów, zbieramy również na moją operacje kręgosłupa. Choruje nieuleczalnie od dziecka ze znacznym pogorszeniem się mojego stanu na przestrzeni kilku ostatnich lat. Matka dziecka wraz ze swoim nowym partnerem są w bardzo dobrej sytuacji materialnej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Mar 2022 20:00

Dzień dobry, dopóki nie jesteście małżeństwem Pani narzeczony nie jest zobowiązany do Pani utrzymania. Dodatkowo alimenty w wysokości 600 zł nie są wysokie, zwłaszcza przy pracy i zarobkach za granicą. W mojej ocenie aktualnie składanie pozwu o obniżenie alimentów nie jest zasadne. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)