2022.12.15 godz. 09:10 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy w tej sytuacji mogę poddać się dobrowolnie karze?

Wyjaśnienie sytuacji

Popełniłem wykroczenie art. 94&1 KW.Jazda bez uprawnień. Dostałem wezwanie na komisariat policji w sprawie podejrzenia o wykroczenie art 94&1 KW. Czy będę mógł na komisariacie dobrowolnie poddać się karze? Czy tylko złożę zeznania a i tak sprawa odbędzie się w sądzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2022 11:17

Dzień dobry, sprawa wymaga bliższego zapoznania się, ale zasadniczo powinien mieć Pan na uwadze, że w przypadku wykroczeń dobrowolne poddanie się karze sprowadza się do skazania obwinionego za zarzucany mu czyn bez przeprowadzania rozprawy, a następnie wymierzeniu mu szeroko rozumianej kary.