2023.07.21 godz. 10:51 Pszczyna, Śląskie

Czy w umowie o świadczenie usług kadrowo - płacowych (bez usług księgowości) Zleceniobiorca powinien wskazać osobę odpowiedzialną, o której mowa w art. 31 ordynacji podatkowej? Ja występuję w roli Zleceniodawcy.

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzę firmę 10 osobową i chciałam nawiązać współpracę z firmą prowadzącą usługi kadrowo - płacowe (bez księgowości). Firma, której chcę zlecić usługę przedstawiła mi umowę, jednak nie chce w umowie wskazać i zapisać osoby odpowiedzialnej o której mowa w art. 31 ordynacji podatkowej. Nie wiem, czy to jest bezpieczna umowa / współpraca?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2023 13:02

Jaka jest forma prowadzenia Pani działalności? Obowiązek z art 31 dotyczy Osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)