2023.01.05 godz. 17:06 Szamotuły, Wielkopolskie

Czy w wysłanym piśmie procesowym wysłanym ode mnie do sądu powinienem, czy nie powinienem wnosić o zasądzenie odpowiadającej dla mnie sumy?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Niedługo mam sprawę rozwodową bez orzekania o winie. Zona wniosła pozew. Mam pytanie odnośnie wysokości alimentów na syna. Zona żąda ode mnie 1000 zł alimentów na dziecko jak podała w piśmie procesowym. Czy mogę napisać w odpowiedzi na jej pismo, że ja wnoszę o kwotę np. 800zł? Czy sąd o tym decyduje i mój wniosek nie ma żadnego wpływu na wysokość alimentów?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2023 10:48

Dzień dobry, o wysokości alimentów orzeknie Sąd. Jednak może Pan skierować wniosek o obniżenie alimentów do zaproponowanego poziomu, który musi zawierać uzasadnienie. W przypadku merytorycznego uzasadnienia wysokości alimentów istnieje szansa, że Sąd przychyli się do Pana stawki. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)