2020.07.16 godz. 18:04 Nowy Targ, Małopolskie

Czy warto zakładać sprawę w sądzie osobie której pożyczyłam 3000 zł?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pożyczyłam znajomemu 3000 zł po 6 miesiącach oddal mi tylko 300 zł zostało jeszcze 2700 zł, niesttsy nie chce mi ich oddac ? Co mam zrobić ? Czy warto zakładać sprawę w sądzie ? Niesttsy nie posiadam Zawarcia umowy lecz bez problemu mogę udowodnić ze mu je pożyczyłam mam dużo wiadomość gdzie np pisał ze mi odda za jakiś czas. Lub ze oodda mi co do grosza

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 15:21

Krótko mówiąc można, pojawia się pytanie czy warto? Wszystko zależy od sytuacji majątkowej dłużnika tzn. czy jest wypłacalny czy nie. Gdy dłużnik jest niewypłacalny nie tylko nie odzyska się żądanej kwoty ale również poniesie się koszty procesu. Warto na pewno przed upływem biegu terminu przedawnienia złożyć wniosek o zawezwanie do próby ugodowej dzięki czemu przerwie się bieg przedawnienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)