2023.11.13 godz. 11:48 Kraków, Małopolskie

Czy weekendy wliczają się do płatnego L4

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy L4 wypisane na dwa i pol tygodnia obowiązuje także w weekendy? Dowiedziałem się, że weekendy również powinny być płatne na zwolnieniu lekarskim i chciałbym wiedzieć, czy to prawda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2023 19:47

Jeśli L4 wystawiono na nieprzerwany okres 2,5 tygodnia to weekendy wotum okresie również wlicza jako dni L4 i tak tez będą płatne.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)