2022.06.15 godz. 16:23 Zelów, Łódzkie

Czy właściciel mieszkania może podnieść czynsz z 1600 na 2200? Muszę podpisywać aneks podnoszący cenę czynszu?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 1.04.2022 wynajmuję mieszkanie - piętro w domu jednorodzinnym - czynsz wynosi 1600 zł/miesięcznie. Umowa na 6 miesięcy, ale z zapisem o 1-miesięcznym okresie wypowiedzenia. W dniu 27.04.22 otrzymałem pismo, w którym właścicielka napisała, że składa wypowiedzenie w trybie natychmiastowym, mam podać datę, kiedy się wyprowadzę i że od lipca czynsz wynosi 2200. Odpisałem, że wypowiedzenie, nie jest ważne, bo nie ma przesłanek do trybu "natychmiastowego". W dniu 12.06.22 otrzymałem aneks do umowy, że od lipca czynsz wynosi 2200. Poprosiłem o uzasadnienie podniesienia czynszu - na razie brak odp.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2022 10:53

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)