2023.01.15 godz. 09:59 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy właściciel sklepu może przywłaszczyć moje pieniądze?

Wyjaśnienie sytuacji

W .pażdzierniku 2021r.kupiłam sweter,który następnego dnia zwróciłam. Zamiast zwrotu gotówki (70zł)Otrzymałam doładowanie na tą kwotę w formie karty podarunkowej.Pani pracująca w sklepie poinformowała mnie,że karta jest bezterminowa.Odwiedzałam sklep często,ale niczego odpowiedniego nie znalazłam aż do stycznia 2023r.kiedy zamierzałam zapłacić tą kartą okazało się,że jest już przeterminowana.Proszę o informację jakie są moje prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 16:47

Co do zasady, jeśli zakupu dokonałą Pani w sklepie stacjonarnym, zasady zwrotu towaru reguluje wewnetrzny regulamin sklepu, z którego zapewne wynika, że zwrot jest możliwy tylko za kartę podarunkową. Co do ważności tej karty, nadal konieczne jest przestudiowanie regulaminu tego sklepu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)