2021.06.21 godz. 10:36 Suwałki, Podlaskie

Czy wniosek o alimenty i pozbawienie praw rodzicielskich mogę zawrzeć w jednym pozwie, co dokładnie ma zawierać taki pozew i kiedy przedstawić dowody

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa wygląda tak że mój obecnie były partner z którym mam 3 dzieci w tym jedno chore od początku migał się od podjęcia zatrudnienia a jeśli już to bardzo rzadko i na krótko. Przy dzieciach pomocy zero, zawsze dla niego nr1 on i jego zachcianki nie patrząc że dzieci muszą cos jeść, nie mogąc znaleźć pracy i niani brałam pożyczki by mieć na jest dzieciom. Niemal codziennie jestem mieszana z błotem bo ważniejsze są dla mnie dzieci. Bierze narkotyki, także je sprzedawał. Mam nagrania gdy się przyznaje do tego, jak traktuje dzieci, groźby i ubliżanie mi. Nie dam rady tu wszystkigo opisac

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:20

Pozbawieniem władzy rodzicielskiej i alimenty to dwie odrębne sprawy i nie będą toczyć się razem. Proszę napisać pozew o alimenty (bez opłat) i wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej (opłata 100 zł)