2023.04.24 godz. 19:26 Częstochowa, Śląskie

Czy współwłaściciel może wnieść wnioseko zniesienie współwłasności jeżeli drugi ze wspolwlascicieli nie chce sprzedać swoich udzialow zakwotę którą muproponuje

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Jestem w posiadaniu 3/24 części działki . Było nas siedmiu współwłaścicieli. Pięciu z nich sprzedało swoje udziały osobie spoza rodziny. Chcę zaznaczyć że sprzedaż odbywała się z każdym oddzielnie po to aby pozostali wspolwlasciciele nie znali kwoty za którą ja sprzedali. Ja jestem ostatnią osobą która ma sprzedać swoja część, jednak współwłaściciel większości nie chce się zgodzić na kwotę którą proponuję awiem ze jest ona niższa niż kwoty które otrzymali pozostali.Czy jeśli nie sprzedam udziałów za niższą cenę to współwłaściciel większości może wnieść o zniesienie mojej współwłasnosci?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:32

Każdy ze współwłaścicieli może wnieść o zniesienie współwłasności neiruchomości - również Pan. Wartość będzie ustalona w oparciu o ceny z dnia orzekania. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.ppl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)