2023.12.07 godz. 19:19 Płock, Mazowieckie

Czy wspomniany zachowek w wysokości 40 tyś jest tylko dobrą wolą mojej siostrzenicy czy z tego tytułu należy mi się inna kwota ?

Wyjaśnienie sytuacji

Około 20 lat temu moi rodzice przekazali ziemię oraz posesję składającą się z domu, garaży i obory mojej średniej siostrze. Siostra miała mnie spłacić. Spłata nie została dokonana. Po kilkunastu latach cały powyższy majątek przekazała swojej jedynej córce. W ciągu kilku lat siostrzenica zaczęła sukcesywnie sprzedawać ziemię i z tego tytułu nie dostałam żadnego zachowku. W tym roku siostrzenica sprzedała posesję . W związku z tym, że zaczęłam domagać się spłaty z powyższego majątku, siostrzenica postanowiła, że spłaci mnie w kwocie 40 tyś złotych tytułem zachowku po mojej zmarłej mamie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 20:10

Nie sposób odnieść się do kwoty, nie znając wszystkich faktów dotyczących liczby spadkobierców ustawowych oraz wszystkich składników spadku. Niemniej jednak wydaje się, że kwota 40 tys. może być zbyt niska. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)