2024.04.10 godz. 20:19 Warszawa, Mazowieckie

Czy wydział lokalowy może odmówić przyznania lokalu socjalnego

Wyjaśnienie sytuacji

Moja córka złożyła wniosek o przydział mieszkania. Utrzymuje się z renty socjalnej. Ma umiarkowany st. niepełnospr. (spektrum autyzmu) Usamodzielnienie się jest bardzo ważne. Kiedy składała wniosek kazano jej dopisać adresy dziadków. Żyje tylko moja mama. Jest osobą nie chodzącą, ze znacznym st.niepełnospr. Ma nieleczone problemy psychiczne i wiele innych schorzeń. Opiekujemy się nią, ale mama nie pozwala nikomu u siebie mieszkać. Moja córka rzadko tam jeździ, ponieważ boi się jej nieprzewidywalnych zachowań.Czy wydział lokalowy może odmówić córce przydział lokalu socjalnego że względu na to, że moja mama ma duże mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Kwi 2024 20:40

Trzeba by sprawdzić treść złożonego wniosku w kontekście wymagań zawartych w uchwale NR XXIII/669/2019 Rady Miasta Warszawy w wersji aktualnej z 2023 r. https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/D837B593-6BD6-46E7-B0F1-090FEF53318F/1861195/tekstujednoliconyuchNrXXIII6692019douchNrXC2942202.pdf W jej § 7 jest mowa o powierzchni lokalu, w którym zamieszkuje wnioskodawczyni. Skoro córka wpisała we wniosku adres Babci, która ma duże mieszkanie, to może to być istotne przy rozpatrywaniu wniosku. Również trzeba wziąć pod uwagę § 9 uchwały, w którym są podane warunki odmowy. Z wyrazami szacunku