2022.03.07 godz. 12:54 Lublin, Lubelskie

Czy wymeldowanie się z miejsca pobytu stałego w Polsce wystarczy czy należy powiadomić WKU?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Chciałbym się dowiedzieć jak to jest będąc zolnierzem rezerwy (po przysiędze). Przeprowadzam się za granicę na stałe i chcac uniknac problemow w przyszlosci (wezwania do WKU,na cwiczenia wojskowe) wymeldowalem sie z gminy z pobytu stalego w Polsce i podobno gmina ma obowiazek powiadomienia o tym fakcie WKU ,czy tak jest - nie wiem , i czy to wystarczy.. Nie otrzymałem jak dotad zadnej karty mobilizacyjnej , przydziału (jakbym go otrzymał teraz , to nie ma problemu , wstawiam sie natychmiast).Chcialbym uniknac sytuacji gdy juz przeprowadze sie za granice a bede wzywany. Dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:59

Osoba wyjeżdżająca za granicę na pobyt stały musi zdać książeczkę wojskową do WKU.