2024.01.09 godz. 18:15 Konin, Wielkopolskie

Czy wynajmujący ma prawo nie zwrócić pieniędzy?

Wyjaśnienie sytuacji

Wczoraj chłopak pojechał oglądać mieszkanie. Nie zrozumieliśmy się za bardzo przez co podpisał umowę po godzinie zadzwoniłam do wynajmującej z zerwaniem umowy aczkolwiek powiedziała że nie zwróci pieniędzy. Czy ma prawo zatrzymać pieniądze? Czy my mamy prawo ubiegać się o ich zwrot?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 14:30

Dzień dobry, wszystko zależy od postanowień w podpisanej umowie. Jeżeli w umowie zapłatę określono jako zadatek i nie zdefiniowano odmiennie niż ustawie, zasad zadatku, to w takim przypadku wynajmujący mógł zatrzymać opłatę rezerwacyjną. Pozdrawiam,