2022.12.21 godz. 08:20 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Czy wynajmujący mieszkanie może przedłużać oddanie kaucji najmu mieszkania, mimo że według umowy podpisanej przez obie strony widniał zapis że ma na to 2 tyg?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmowałam mieszkanie. Na umowie podpisanej przez obie strony widniał zapis informujący o tym, że wynajmujący powinien zwrócić kaucję najemcy do 2 tygodni od przekazania mieszkania w stanie nienaruszonym (zdanie kluczy- koniec umowy). Jednak osoba od której wynajmowałam mieszkanie nie chce oddać kaucji, uzała, że ma na to miesiąc czasu, mimo że na umowie sporządzonej przez nią widnieje zapis który wyżej przytoczyłam. Wczoraj minęły 3 tygodnie od zdania mieszkania i na chwile obecną jestem bez środków do życia, ponieważ wynajmujący mi mieszkanie nie przestrzega umowy i nie oddaje kaucji.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2022 08:51

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią w celu sporządzenia odpowiednich pism do Wynajmującego. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl