2023.12.13 godz. 11:49 Lesko, Podkarpackie

Czy wypowiadając umowę adwokatowi mam prawo do zwrotu części pieniędzy zanim odbędzie się pierwsza rozprawa?

Wyjaśnienie sytuacji

Tak jak napisałem powyżej. Adwokat napisał jak na razie tylko pozew a sprawa nawet nie ma jeszcze terminu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2023 10:32

Skoro adwokat sporządził i złożył pozew, oznacza to, że podjął czynności zgodnie ze sztuką. Na termin sądowy adwokat nie ma żadnego wpływu - terminy wyznacza właściwy do rozpoznania sprawy sąd. Co do ewentualnego "zwrotu" o tym decyduje treść umowy, którą strony zawarły. Proszę pamiętać, ze umowa o świadczenie usług prawnych to umowa starannego działania, a nie rezultatu, a zatem pracę adwokata należy rozliczać względem podjętych przez niego czynności - które nastąpiły. Doradzam zaufanie swojemu pełnomocnikowi i spokojne oczekiwanie na wyznaczenie terminu przez sąd.
Tak Nie

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Gru 2023 15:50

Dzień dobry, kiedy adwokat sporządził pozew? Kiedy został on złożony do sądu? Czy Pana zdaniem pozew ten ma wady? Z jakich powodów chciałby Pan wypowiedzieć umowę? Jeżeli nie chce Pan tych informacji udzielać na forum publicznym zapraszam na adres e-mail: asystent@e-meritum.com.pl