2019.10.24 godz. 09:50 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy z art. 119. k.p.k. wynika, że podpis musi być odręczny? Czy jest jakis inny przepis, który stanowi, że podpis zażalenia na post. prok. musi być odręczny?

Wyjaśnienie sytuacji

Wysłałem zażalenie na postanwienie prokuratora za pośrednictwem. e-puap. A więc podpisane elektronicznie. Pismo to podpisane zostało imieniem i nazwiskiem - psmem drukowanym. Weług mnie pismo to spelnia warunek art. 119 § 1 pkt. 4). Wszak ten przepis nie precyzuje, że podpis musi być odręczny. Ale prokurator żąda własnoręcznego podpisu. Wedlug mnie prokurator nadinterpretuje prawo. Przepis stanowi, że musi być podpis ale nie stanowi, że ten podpis musi być napisany ręką. Od stanowienia prawa jest parlament. Prokurator nie moze zmuszać obywatela do działań nie okreśłonycch przepisem prawnym.,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2019 19:28

a do kogo wysłał Pan zażalenie przez e-puap?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)