2021.11.30 godz. 15:03 Warszawa, Mazowieckie

Rękojmia bez odbioru i zapłaty.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy zamawiający meble na wymiar może na zasadach rękojmi żądać zapłaty za usunięcię wad wymienionych przez rzeczoznawcę + opłaty za rzeczoznawcę w sytuacji kiedy nie zapłacono za meble do końca (wpłacone zostało tylko 70% kwoty) tym samym nie dokonali odbioru, stwierdzili wady i niedopuscili stolarza do poprawienia mebli? Upłynął termin realizacji przewidziany w umowie.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2021 17:28

Odpowiedzialność z tytułu rękojmi powstaje dopiero po odbiorze dzieła. Jeżeli zamawiający odmawia współpracy w wykończeniu dzieła, to należy wezwać zamawiającego do współdziałania wyznaczając mu termin, a następnie można od umowy odstąpić (art. 640 k.c.).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)