2022.04.26 godz. 14:29 Kielce, Świętokrzyskie

Czy zamiast mnie w sądzie może reprezentować mnie pełnomocnik?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Wczoraj dostałam wezwanie do sądu pracy w charakterze strony z wniosku mojego pracodawcy przeciwko ZUS o podleganie ubezpieczeniom społecznym. Zostałam zatrudniona 1 października 2021 od 4 listopada przeszłam na zwolnienie lekarskie z powodu ciąży. Zus uznał pozorne zatrudnienie. Pomimo odwołania sprawa trafiła do sądu. Odwołał się pracodawca. Jestem wezwana na dzień 1 czerwca w celu przesłuchania w charakterze strony. Natomiast na dzień 29 maja mam termin porodu. Czy mogę na tą sprawę wysłać pełnomocnika? Ja nie zamierzałam się odwoływać zrobił to mój pracodawca.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2022 14:41

Została Pani wezwana w charakterze strony, zatem sąd będzie chciał Panią przesłuchać. Proszę wysłać do sądu zaświadczenie lekarskie od lekarza sądowego o braku możliwości stawiennictwa z uwagi na ciążę. Oprócz tego może Pani wysłać na salę rozpraw pełnomocnika.