2020.02.12 godz. 12:58 Wrocław, Dolnośląskie

Czy zarzadzający cudzą własnoscią może zaniechać negocjacji w zakresie odszkodowawczym z włascicielem-spadkobiercą nie ujawnionym w księdze wieczystej.

Wyjaśnienie sytuacji

Na dzień dzisiejszy w KW figurują Rodzice spadkodawcy (zmarli w latach 1985,1999),Postanowieniami sądów z 2019r synowie są spadkobiercami. Nierchomością od 1999 r włada Miejski Zarzad Budynków Mieszkalnych

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2020 15:04

Zależy jakiego okresu dotyczą negocjacje. Możliwe, że część roszczeń jest przedawniona. W pierwszej kolejności należałoby się zająć doprowadzeniem do ujawnienia Państwa jako właścicieli nieruchomości w KW. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)