2024.08.29 godz. 19:54 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy zeznawanie w sądzie na podstawie notatki policyjnej jest obowiązkowe?

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiad ma zakaz sądowy zbliżania się do swojego miejsca zamieszkania. Matka przyjęła go jednak pod swój dach. Po kilku tygodniach zrobił awanturę w domu i matka wezwała policję aby go zatrzymali. Kilka godzin pozniej policja sporządziła notatkę ze mną. Nie byłem świadkiem aresztowania, ale zapisali że widziałem go kilka razy w ostatnim czasie (w czasie trwania zakazu sądowego). Nic nie podpisywałem, nie chcę brać udziału w tej sprawie ani zeznawać w sądzie, najlepiej wycofać się z tych słów. Co powinienem zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2024 12:20

Dzień dobry, sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się.