Treść zapytania

2019.02.12 godz. 23:52 -

czy zgodnie z art. 27 prawa konsumenta do rozwiązania umowy, mogę liczyć na zwrot kosztów poniesionych w efekcie podpisania umowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałem "naciągnięty" na zakup instalacji sanitarnej przez stowarzyszenie, które koszt "wpisowe do stowarzyszenia" przedstawiło jako koszt montażu. Opłatę uiściłem, jednak przed upływem 14 dni umowę chcę rozwiązać, powołując się na art. 27 Dz.U.2019.0.134. Proszę o informację, czy mam podstawę prawną zażądać zwrotu uiszczonego "wpisowego".

Odpowiedzi prawników:


Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

(8 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 13:45

Dzień dobry, rozumiem, że umowa została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, a Pan jest konsumentem zgodnie z art. 211 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny ? Jeśli tak, proszę o zwrócenie uwagi na art 32 ustawy o prawach konsumenta.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź