2024.02.15 godz. 15:19 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy zleceniodawca może płacić mi mniej niż najniższa stawka godzinowa?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem odnośnie mojej pracy. Na początku przyznam, że zgodziłam się dostawać 21 zł brutto (18zł netto) z powodu ciężkiej sytuacji finansowej. Zleceniodawca zaznaczył, że jest elastyczny jeśli chodzi o zwiększenie stawki godzinowej, ale nie dotrzymał obietnicy zasłaniając się tym cytuje " Ja sama dokładam ze swoich pieniędzy i nie ma możliwości by w tym momencie dać komukolwiek podwyżkę" Dostaje 24 zł brutto a jestem przed 26 rokiem. Czy zleceniodawca może płacić mi mniej niż 27.70 zł brutto?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2024 17:13

Minimalna stawka godzinowa dotyczy w zasadzie wszystkich tytułów zatrudnienia poza umową o dzieło. Pytanie co ma Pani wpisane w umowie. Można dochodzić wyrównania wynagrodzenia do wysokości minimalnego wynagrodzenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)