2022.05.07 godz. 18:40 Warszawa, Mazowieckie

Czy złożone wypowiedzenie jest ważne ? / Czy na wypowiedzeniu umowy zlecenie należy się zobowiązać ponownie do okresu wypowiedzenia ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. 30.04.22r. złożyłem wypowiedzenie umowy zlecenie, jednak zleceniodawca nie znalazł dla mnie czasu więc zostawiłem mu je na biurku. Wieczorem dostałem od niego wiadomość iż wypowiedzenie uważa za niedostarczone z racji na brak zobowiązania się do miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, który zawarty był w w.w. umowie oraz że go nie podpisze. Jeszcze tego dnia wieczorem wysłałem na służbowy email zleceniodawcy kolejne wypowiedzenie (skan dokumentu z moim podpisem). Zleceniodawca również uważa je za nieważne

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2022 18:47

Może uważać za nieważne po pewnie nawet się tym nie interesował nie wiedząc dosłownie o zamiarach wypowiedzenia. Jedynie Kadry mogą coś pomóc. Fakt okoliczności i przede wszystkim forma przedłożenia dokumentu wypowiedzenia oraz kompletność dokumentacji. Np. Druk dwustronny, słowne pouczenia itd